atmiņas no senākiem laikiem

Iegāzu mutē pusglāzi šampanieša, bez vārdiem iespiedu tukšo trauku viņam rokās, bez skaņas izsakot: „Lej!” Viņš nopūtās, un es apsēdos puikam blakus, lai tikai justu kādu draudzīgu un mīļu tēlu tuvumā – šķita, kas šobrīd tas ir vienīgais, kas turēja kopā visas mana ķermeņa molekulas, kuras citādāk būtu sasprāgušas zvaigžņu putekļos. Puika sabrūvēja kādu eksotiskas krāsas dzērienu manā glāzē, un, pasniegdams to man, paspēja iečukstēt ausī: „Turies. Viss būs labi.” Es viņam uzsmaidīju to viegli trīsošo smaidu, kurš parādās sejā, kad ar fizisku spēku nākas spiest asaras ritēt uz iekšu, un iedzēru kaut ko, kas smaržoja pēc avenēm, bet garšoja pēc kandžas. Es gribēju iet mājās, es tik ļoti gribēju piecelties, savākt savas mantiņas un vienkārši iet mājās, palīst zem segas un cerēt, ka pārstāšu elpot un beigsies šī dunošā skaņa ausīs, kas bija reizē dārdošās sirds puksti, pazemojums un vilšanās. Bet es lieliski apzinājos, ka mana aiziešana tikai pierādītu viņam, ka man vēl rūp, ka es tiešām biju cerējusi uz ko vairāk par brutālu ķermeņa šķidrumu apmaiņu zem galda. Tāpēc sakodu zobus, ar pirkstiem iekrampējos viņa rokā un klusi nošņācos: „Stāsti man vienalga ko! Mums ir nenormāli jautri!” Viņš skaļi un samāksloti iesmējās kā ļaundaris operas pēdējā cēlienā, novēcinot melno apmetni, es ievilku elpu un smējos līdzi. Mums visiem bija tik jautri un viegli!

 

Advertisements

2 responses to “atmiņas no senākiem laikiem

 • doresdiena

  oho…skaisti.cik nu skaistas var būt drāmas…bet kaut kas jau tur ir. es tikai prātoju-kad beigsi sev aizliegt vieglumu, prieku, mieru un laimi? es saprotu, ka bail, tā tam ir jābūt. bet jāsaņemās un jāpārkāpj…pašam sev. jābeidz iekārot to, ko nevar dabūt tikai tāpēc…tikai tāpēc, bērniņ, ka tāpēc… tieši tāpēc, ka nevar dabūt.un, ja nevar dabūt, tad it kā(aha) arī no sāpēm var izvairīties. bet ne… tā tas nenotiek. Izlaid savu putnu no būra, mīļā!

  • marthacomics

   es jau tagad tādu ļoti klusu, bez-drāmas dzīvi dzīvoju. jūtu nav, neko nedomāju un neceru – ir vieglāk. gribās reizēm pat tās vecās drāmas, lai tikai būtu kaut kādas emocijas atkal.

   gan jau. nevar jau neko sasteigt vai uzspiest. mans putns viens pats mierīgi šūpojas un svilpo…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: