pazūd balsis, kas reiz dzimušas vētrās

Tumšie vakari tiek piepildīti ar svešu cilvēku dzīvēm. Kaut kā lēnā garā esmu pārsteidzošā kārtā nomierinājusi sevi šo pāris mēnešu laikā, ir aizmirsušās lielās skumjas un lielās ilgas. Atkal pašpietiekamība sēž blakus uz gultas un gurdeni šķirsta Munka biogrāfijas iedzeltenās lappuses.

Kā būs tad, ka atkal satiksimies nu jau pēc pāris dienām, kad mūsu starpā ir šie klusie un tukšie mēneši bijuši, kad katra dzīve ritējusi uz savu pusi, kad cilvēki blakus mainījušies, kad paši jau citi. Zināms, jau, ka viņam vieglāk. Viņiem kaut kā ātrāk un vieglāk vienmēr blakus kāds jauns, silts ķermenis atrodas. Mani siltie ķermeņi ir bijuši draugu uzticamie pleci, kuri vienmēr šķituši drošāki un uzticamāki par jebkura iemīļotā pleci.

Nezinu. Nav vērts plānot un domāt, jo jūtas neparedzēsi. Es tikai ceru uz to, ka manī vairs jūtas nebūs, jo nebija jau tik sāpīgi dziļi ieaudzis sirdī, kā tie, kuri sirdi bradāja. Labie puikas paliek atmiņās, sliktie paliek ar rētām sirdī.

Laikam nevajag lasīt tik melanholiskas biogrāfijas ar tumšām, skumjām bildēm, kas liekas, ka visas fjordu smagās nopūtas nu sagūlušas uz paklāja, jo citādi sniegs kūst, sapņaina migla veļas pār pilsētiņu un universitātē mācīšanās laiks. Cilvēki čum un mudž, bibliotēkas plauktu putekļi tiek dzenāti no vienas puses uz otru, visi darbojas. Un kamēr dūrainīši pirkstus silda un ir kāds, kas piedāvā tēju pēcpusdienā, nav par ko sūdzēties. Tik tās ziemas melanholijas reizēm uznāk, bet tad tik jāpurina nost no cepures un svilpojot jācilpo tālāk.

Advertisements

One response to “pazūd balsis, kas reiz dzimušas vētrās

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: