mazā brūkleņoga

Klausīies Daksi, ejot uz Universitāti un esot tālu prom no mājām, nudien ir dīvaini. Tāda sajūta, ka viss tepat blakus vien ir – vecās skumjas, draugi vienkārši šodien savās lietās aizņemti, vakarā gaidāms kāds dzēriens ar savējiem. Liekas, ka tā smagā sajūta, kas guļ uz krūtīm, ir pilnīgi dabiska, ka tā tam ir jābūt – jo savējie jau sapratīs, jo jūtas tieši tāpat.

Šausmīgi reizēm mūzika sit pa atmiņu taustiņiem – vēl skaļāk, nekā, piemēram, vaniļas aromāts  vai piepeša Saulkrastu smarža Vācijā.  Ar Arcade fire periodu manā dzīvē (nav jau tā, ka tas ir beidzies, tas turpinās jau gadiem) ir tā, ka dažas dziesmas vienkārši brutāli, ar dūrēm iesper mani atpakaļ atmiņās. Šonakt domāšu par ziemu, kad viss bija tik slikti, ka bija tik labi, kā nekad nebija bijis. Pilnīga vienaldzība un atdošanās skumjām un veltām cerībām.

Bija nakts, kad no peldošā kuģa gājām ciemos, biju piedzīvojusi tik labu balli, kāda sen (un reti) sanāk – dejas, prieks, mūzika, brīvība, skaistums, skaistums un skaistums visur. Galva griezās uz riņķi gan dzērienu, gan laimes sajūtas dēļ. Pasākumam beidzoties, reibums palika skurbinošs un skaudri aukstā ziemas nakts/agrais rīts ar gurkstošo sniegu zem kājām veda mūs tālāk. Bija arī viņš, kas tobrīd bija viegli nodarbinājis manu sirdi – un nakts beigas ar nebeidzamiem skūpstiem tumšā gaitenī un došanos mājās, sadodoties rokās, lai neslīd kājas. Un viņš pat vairs nav svarīgs vispār. Jo ilgas nav pēc viņa, ilgas ir pēc tās sajūtas, kuru man vairs neizdodas atdzīvināt sevī. Vairs nejūtos ne tik brīva, ne tik viegla, ne tik nepiesaistāma. Sen neesmu tā griezusies, griezusies, kamēr galva iet uz riņķi un pasaule izplūst vienkāršos  krāsu triepienos, bet nekam nevajag pieķerties.

Mēs bijām tik nelaimīgi, bet tik neticami laimīgi, jo visi atradām viens otru. Un tā iemesla dēļ vien, es neiebilstu pret lauztajām sirdīm, raudātajām asarām un nožēlotajiem soļiem. Katrs solis noveda pie tā, kas mēs esam tagad.

regine arcade fire

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: